2022

cykl reportaży z ogarniętej wojną Ukrainy

Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2022 otrzymał Paweł Reszka za cykl reportaży z ogarniętej wojną Ukrainy, a w szczególności tekst pt. „Bucza, śmierć i Margarita. Wstrząsająca historia jednej zbrodni” z 21 kwietnia 2022 r., który ukazał się w tygodniku „Polityka”.

Wyróżnienia honorowe trafiły do: Szymona Jadczaka i Mateusza Ratajczaka za cykl materiałów śledczych dotyczących kontrowersyjnej działalności wiceministra sportu, Łukasza Mejzy, które ukazywały się w listopadzie i grudniu 2021 r. w Wirtualnej Polsce; Mateusza Lachowskiego za cykl relacji wojennych z Ukrainy, które ukazywały się od marca do sierpnia 2022 r. m.in.: na Twitterze, w telewizjach TVN24 i Polsat News czy tygodniku „Newsweek Polska; Michała Przedlackiego za cykl filmów dokumentalnych z wojny w Ukrainie, które powstały w ramach „Superwizjera” TVN, w tym reportaż „Ucieczka z Irpienia” wyemitowany 12 marca 2022 r. w telewizji TVN24.

Podczas uroczystej gali przyznano jeszcze jedną, pozakonkursową nagrodę. Decyzją redakcji Radia ZET Specjalną Nagrodą im. Andrzeja Woyciechowskiego uhonorowano redakcję Faktów TVN za 25-lecie swojej obecności w polskiej przestrzeni medialnej, bezkompromisową wierność misji dziennikarskiej i niezmienne prezentowanie najwyższego standardu programu informacyjnego. W imieniu redakcji statuetkę odebrał Michał Samul, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.