"Korespondenci wojenni" Miłosza Gocłowskiego

"Korespondenci wojenni" Miłosza Gocłowskiego

Ruszył podcast Miłosza Gocłowskiego "Korespondenci wojenni", w którym reporter Radia ZET rozmawia z dziennikarzami, relacjonującymi największe konflikty zbrojne ostatnich dziesięcioleci - od Iraku, przez Bałkany, Afganistan, po Ukrainę.

Podcast powstał w ramach 18. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, której motyw przewodni brzmi: "Media i wojna - między informacją a propagandą". Pierwszym gościem podcastu jest Jacek Czarnecki - reporter sejmowy Radia ZET, a wcześniej korespondent wojenny w Jugosławii w 1995 roku, który później relacjonował m.in.: konflikty w Bośni, Rwandzie, Kosowie, Libanie, Izraelu i Iraku.

Autor wywiadów rozmawia ze swoimi gośćmi o historii konfliktów, wojennych doświadczeniach i pracy dziennikarza na wojnie.

Kolejne odcinki serii "Korespondenci wojenni" będą pojawiać się w każdy czwartek. Można ich słuchać na player.radiozet.pl i Spotify.

Miłosz Gocłowski jest szczecińskim reporterem Radia ZET, a także korespondentem stacji relacjonującym wydarzenia w Ukrainie. W 2021 roku wspólnie z Tomaszem Chacińskim stworzył film dokumentalny pt. "Uchodi. Naród niepotrzebnych" o uchodźcach i wydarzeniach po sfałszowanych wyborach na Białorusi.