"Media i polityka. Niebezpieczne związki" Macieja Bąka

"Media i polityka. Niebezpieczne związki" Macieja Bąka

Ruszył podcast Macieja Bąka "Media i polityka. Niebezpieczne związki", w którym reporter Radia ZET rozmawia z dziennikarzami politycznymi o tajnikach ich pracy i nieoficjalnych relacjach z politykami różnych opcji.

Podcast liczy 6 odcinków i powstał w ramach 19. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, której motyw przewodni brzmi: "Polityka w mediach. Media w polityce". Gośćmi Macieja Bąka byli: Dominika Długosz, Agnieszka Gozdyra, Bogdan Rymanowski, Beata Lubecka, Grzegorz Kajdanowicz i Andrzej Stankiewicz.

Autor wywiadów rozmawia z dziennikarzami o ich pracy od kuchni, doświadczeniach, relacjach z politykami, nieznanych historiach, a także poszukuje odpowiedzi czy politycy znani z ekranów telewizyjnych zmieniają się w kontaktach nieoficjalnych. A może zakładają swoje maski wyłącznie w świetle kamer?

Cała seria podcastu "Polityka i media. Niebezpieczne związki" jest dostępna TUTAJ, a także na player.radiozet.pl i Spotify. Wywiady można również obejrzeć na platformie YouTube.

Maciej Bąk na co dzień jest trójmiejskim reporterem Radia ZET. Zaczynał w studenckim Radiu SAR, następnie szlify zdobywał w Radiu Gdańsk, a do zespołu Radia ZET dołączył w 2016 roku. Relacjonuje najważniejsze wydarzenia z Pomorza i Warmii i Mazur, ale można go było usłyszeć również w relacjach z Ukrainy, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy strefy stanu wyjątkowego na wschodzie kraju.