Młodzieżowy konkurs dziennikarski im. Andrzeja Woyciechowskego

Młodzieżowy konkurs dziennikarski im. Andrzeja Woyciechowskego

Weź udział w młodzieżowym konkursie dziennikarskim Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2024. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 maja br. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy w wieku 16-25 lat. Tegoroczny temat prac brzmi "Dwa światy. Dwa punkty widzenia" w dowolnej interpretacji.

Konkurs organizowany jest przez studentów Uniwersytetu SWPS w ramach projektu II Forum Dziennikarskiego Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jego pierwsza edycja. Kierowany jest do młodzieży ze szkół średnich, studentów oraz młodych dziennikarzy. Jego celem jest promowanie rzetelnego, jakościowego dziennikarstwa oraz podnoszenie świadomości na temat roli mediów w demokratycznym społeczeństwie poprzez angażowanie i nagradzanie młodych dziennikarzy, adeptów dziennikarstwa oraz młodzieży, która w przyszłości chciałaby związać swoją przyszłość z dziennikarstwem, za odkrywcze podejście, nieprzeciętne zdolności dziennikarskie, umiejętność docierania do ciekawych tematów, łamanie stereotypów i ujawnianie mało znanych faktów.

Tegoroczny temat nadsyłanych prac brzmi: "Dwa światy. Dwa punkty widzenia". Jego interpretacja pozostaje w gestii uczestników. Do konkursu można zgłaszać własne publikacje w języku polskim w dowolnej formie dziennikarskiej (np. reportaż, artykuł, felieton, wywiad), w tym audio-wideo. Nadsyłane materiały należy przesyłać w pliku pdf (do 6 tys. znaków ze spacjami), a audio-wideo powinno być zgłaszane w formie linku do streamu (np. do YouTube) i nie może być dłuższe niż 2 minuty. W konkursie mogą brać udział zarówno materiały, które były wcześniej publikowane, pod warunkiem, że nastąpiło to 2024 roku, jak i te dedykowane. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mlodzi_naw@radiozet.pl wyłącznie do 8 maja 2024 roku.

Prace konkursowe będą oceniane przez Kapitułę, w skład której weszli uznani polscy dziennikarze, w tym: Justyna Suchecka (tvn24.pl), Radomir Wit (TVN24), Patryk Słowik (Wirtualna Polska), Janusz Schwertner (Goniec.pl), Michał Janczura (TOK FM), Robert Feluś (SWPS), Kamil Dziubka (Onet) i Iwona Kutyna (Radio ZET).

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, których łączna wartość wynosi 10 tys. zł.

Pełen Regulamin Konkursu dostępny jest TUTAJ