forum_dziennikarskie (1)
fot.

II FORUM DZIENNIKARSKIE Nagrody Radia ZET im. Andrzeja WOYCIECHOWSKIEGO

„Dwa światy, dwa punkty widzenia. Wyzwania mediów XXI wieku”

II Forum Dziennikarskie jest częścią organizowanej od 2005 roku Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Za jego przygotowanie odpowiadają studenci Uniwersytetu SWPS, którzy uczestniczą w praktykach studenckich organizowanych Radio ZET we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

 

Temat przewodni II Forum Dziennikarskiego 2024 brzmi „Dwa światy, dwa punkty widzenia. Wyzwania mediów XXI wieku”. Wokół niego studenci organizują warsztaty dziennikarskie, debaty z udziałem dziennikarzy i młodzieży, edukacyjne podcasty oraz młodzieżowy konkurs dziennikarski dla młodych dziennikarzy, studentów i uczniów.

 

Młodzieżowy konkurs dziennikarski Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2024

Temat: "Dwa światy. Dwa punkty widzenia" - interpretacja dowolna

Uczestnicy: młodzież w wieku 16-25 lat

Forma prac: dowolna forma dziennikarska zgoda z regulaminem

Termin zgłaszania prac: 8 maja 2024 r.

Gdzie wysyłać?: mlodzi_naw@radiozet.pl

Nagroda: vouchery o łącznej wartości 10 tys. zł (nagroda główna i 2 wyróżnienia)

Więcej

Regulamin

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach Forum Dziennikarskiego 2024

2. Panele dyskusyjne i debata "Czy AI zastąpi dziennikarzy?"

Szczegóły poniżej

Szczegółowe informacje

22 maja 2024, godz. 13:30-16:30

Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12, 00-362 Warszawa

Program

PANELE DYSKUSYJNE I DEBATA: "CZY AI ZASTĄPI DZIENNIKARZY?"

Zapraszamy wszystkich studentów oraz uczniów klas licealnych do udziału w panelach dyskusyjnych i debacie "Czy AI zastąpi dziennikarzy?”. To kolejne wydarzenie organizowane przez studentów Uniwersytetu SWPS w ramach II Forum Dziennikarskiego Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To też okazja do rozmów z cenionymi dziennikarkami i dziennikarzami.

 

DEBATA: "WYZWANIA WSPÓŁCZESNEGO DZIENNIKARSTWA" - 13:30-14:30

Teza: "We współczesnym świecie, obok rozwijającej się sztucznej inteligencji, ludzka rola w procesie dziennikarskim nadal pozostaje niezastąpiona"PANEL I: "KODEKS ETYCZNY WSPÓŁCZESNEGO DZIENNIKARZA" - 14:40-15:10
PANEL II: "DZIENNIKARSTWO PRZESZŁOŚCI A DZIENNIKARSTWO PRZYSZŁOŚCI" - 15:20-15:50
PANEL III: "DZIENNIKARSTWO I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ" - 16:00-16:30

 

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU

Prelegenci

Aleksander Chudzik, Mint
Zuzanna Ziomecka, Mindfulness
Mikołaj Chrzan, Gazeta Wyborcza
Jakub Wątor, Goniec.pl
Michał Chlebowski, SWPS
Bartosz Wieliński, Gazeta Wyborcza
Jacek Grudzień, Radio Łódź
Kaja Gołuchowska, Forbes Women

Formularz zgłoszeniowy

IDEA

Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 roku przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego celem jest promowanie rzetelnego, jakościowego dziennikarstwa oraz podnoszenie świadomości na temat roli mediów w demokratycznym społeczeństwie. Uczestnikami projektu są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu. To oni są odpowiedzialni za realizację projektu - od koncepcji po organizację wszystkich elementów tworzących całość.

Wydarzenia tworzone w ramach Forum będą miejscem spotkań przyszłych dziennikarzy i dziennikarek z uznanymi przedstawicielami tego zawodu, którzy z jednej strony będą dzielić się swoim doświadczeniem, a z drugiej będą mogli zderzyć swoje spojrzenie na dziennikarstwo z poglądami i wiedzą o świecie nowego pokolenia, które dopiero wkracza do mediów. Spotkania w ramach projektu staną się okazją rozwijania praktycznych umiejętności dziennikarskich, a także przestrzenią na wymianę przekonań, refleksji i czerpania doświadczeń od siebie nawzajem.

Zwieńczeniem Forum będzie młodzieżowy konkurs dziennikarski dla młodzieży w wieku 16-25 lat. Jego wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w czerwcu 2024 roku.

Projekt II Forum Dziennikarskiego powstaje pod egidą Radia ZET i Uniwersytetu SWPS.